Alchemia w Gdańsku w systemach Aluprof

2013-10-30
ALCHEMIA to kolejny obiekt w portfolio Aluprof, w którym zastosowano energooszczędne rozwiązania systemowe. To najnowocześniejszy kompleks wielofunkcyjny w Trójmieście, który docelowo składać ma się z 7 zespołów budynków. Obecnie powstały dwa budynki biurowe - sześcio - i ośmiokondygnacyjny, połączone wspólną czterokondygnacyjną podstawą.

W realizacji obiektu zastosowano fasadę elementową MB-SE75 HI, w wersji indywidualnie dostosowanej do tego obiektu  pod względem widoku zewnętrznego. Wykorzystano w nim również fasadę słupowo – ryglową MB–TT50, która jest jednym z najbardziej nowoczesnych i najlepiej izolowanych aluminiowych systemów fasadowych na rynku.

Już na etapie planowania inwestycji podjęto decyzję o certyfikacji Alchemii w systemie LEED – Leadership in Energy & Environmental Design. Alchemia to pierwszy w Trójmieście oraz jeden z pierwszych w Polsce obiektów, które w systemie LEED otrzymały precertyfikację na najwyższym możliwym poziomie PLATINUM. Więcej informacji o tym obiekcie znajdą Państwo tutaj